Մարտի 1-ին տեղի ունեցավ Եվրանեսթ ԽՎ-ում հայկական  պատվիրակության նորանշանակ ղեկավար Վիկտոր Ենգիբարյանի եւ Հայաստանում ԵՄ դեսպան Անդրեա Վիկտորինի հանդիպումը:
Հանդիպման ընթացքում կողմերն անդրադարձան Համապարփակ եւ ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրին՝ շեշտելով վերջինի լիարժեք կիրարկման կարեւորությունը թե՛ հայկական կողմի, եւ թե՛ Եվրամիության համար: Վիկտոր Ենգիբարյանը շնորհակալություն հայտնեց Հայաստանում ԵՄ առաքելությանը եւ անձամբ տիկին Վիկտորինին տարբեր հարցերում սատարելու պատրաստակամության համար՝ հույս հայտնելով, որ Եվրամիության հետ սերտ համագործակցությունը կշարունակվի նաեւ Եվրանեսթ ԽՎ շրջանակում:
ԵՄ դեսպանը խոսեց  դատական բարեփոխումներում նկատելի առաջընթացի մասին՝ պատրաստակամություն հայտնելով շարունակել աջակցություն ցուցաբերել բարեփոխումների իրագործման հարցում, ինչպես նաեւ անդրադարձավ Հայաստանի մարզերում? մասնավորապես Սյունիքի մարզում, գյուղատնտեսության եւ զբոսաշրջության խթանմանն ուղղված ԵՄ նախաձեռնություններին եւ մի շարք այլ ծրագրերի:

On March 1, the meeting of the newly appointed Head of the Armenian Delegation to Euronest PA Viktor Yengibaryan and the EU Ambassador Andrea Wiktorin to Armenia was held.
During the meeting the sides touched upon the Comprehensive and Enhanced Partnership Agreement, stressing the importance of the full use of the latter for the Armenian side and the European Union. Viktor Yengibaryan thanked the EU mission in Armenia and personally Mrs Wiktorin for assisting in different issues, expressing hope that the close cooperation with the European Union would also continue in the framework of the Euronest PA.
The EU Ambassador spoke about the tangible progress in the judicial reforms, expressing readiness to continue showing support in the implementation of the reforms, as well as referred to the EU initiatives and a number of other programmes aimed at boosting the agriculture and the tourism in the marzes of Armenia, particularly in Syunik Marz.