Մարտի 1-ին տեղի ունեցավ Եվրանեսթ ԽՎ-ում հայկական  պատվիրակության նորանշանակ ղեկավար Վիկտոր Ենգիբարյանի եւ Հայաստանում ԵՄ դեսպան Անդրեա Վիկտորինի հանդիպումը:
Հանդիպման ընթացքում կողմերն անդրադարձան Համապարփակ եւ ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրին՝ շեշտելով վերջինի լիարժեք կիրարկման կարեւորությունը թե՛ հայկական կողմի, եւ թե՛ Եվրամիության համար: Վիկտոր Ենգիբարյանը շնորհակալություն հայտնեց Հայաստանում ԵՄ առաքելությանը եւ անձամբ տիկին Վիկտորինին տարբեր հարցերում սատարելու պատրաստակամության համար՝ հույս հայտնելով, որ Եվրամիության հետ սերտ համագործակցությունը կշարունակվի նաեւ Եվրանեսթ ԽՎ շրջանակում:
ԵՄ դեսպանը խոսեց  դատական բարեփոխումներում նկատելի առաջընթացի մասին՝ պատրաստակամություն հայտնելով շարունակել աջակցություն ցուցաբերել բարեփոխումների իրագործման հարցում, ինչպես նաեւ անդրադարձավ Հայաստանի մարզերում? մասնավորապես Սյունիքի մարզում, գյուղատնտեսության եւ զբոսաշրջության խթանմանն ուղղված ԵՄ նախաձեռնություններին եւ մի շարք այլ ծրագրերի:

Посол ЕС в РА о программах в Сюникской области
1 марта состоялась встреча новоназначенного руководителя армянской делегации в ПА Евронест В.Енгибаряна и посла ЕС в Армении Андреа Викторин.
В ходе встречи стороны коснулись Соглашения о всеобъемлющем и расширенном партнерстве, подчеркнув важность его полноценного выполнения как для армянской стороны, так и для Евросоюза. В.Енгибарян поблагодарил Миссию ЕС в Армении и лично г-жу Викторин за готовность поддержать в различных вопросах, выразив надежду, что тесное сотрудничество с ЕС будет продолжаться также в рамках ПА Евронест.
Посол ЕС отметила заметный прогресс в судебных реформах, выразив готовность и впредь содействать их реализации,   коснулась инициатив ЕС в регионах Армении, в частности, в Сюникской области, по стимулированию сельского хозяйства и туризма, а также ряда других программ.